Mire jó a máriatövis olaj?

Mire jó a máriatövis olaj? Tudd meg a cikkből!

Ahogy haladunk előre az évben, egyre kevésbé vesszük komolyan az újévi fogadalmainkat, mint például azt, hogy egészségesebben fogunk élni, táplálkozni. Ez részben a miatt alakul így, mert a szürke, monoton hétköznapok alatt, a téli szürkeségben egyszerűen megfáradunk és számtalan, kudarcba fulladt, rosszul kialakított étrend, szigorú diéta és fogyókúra miatt a kedvünk is elmegy attól, hogy életmódváltásunkat folytassuk. És talán itt az egészhez itt a kulcs. Ha apránként kezdjük, az alapvető élelmiszereket, hozzávalókat cseréljük le, illetve nem csak egészséges, de valóban finom recepteket keresünk, akkor nem bukunk el már az év első harmadában és valóban élvezni fogjuk az új életvitelt.

Az egyik nagy segítség, ahogy mondtuk, ha a klasszikus hozzávalóinkat reformáljuk meg. A napraforgó étolaj helyett vagy mellett érdemes például kipróbálni olyan növényi olajokat, amelyeket akár nem csak sütéshez, főzéshez használhatunk, de salátáinkhoz, hideg ételeinkhez is adhatjuk, s nem utolsó sorban igencsak kedvezően hatnak szervezetünkre.

Az egyik kedvencünk a máriatövis olaj, amelyet leginkább májvédő hatásáról ismernek.

A máriatövis olaj hatása

Azonban érdemes picit közelebbről megismerni ezt a különleges növényt és belőle nyert olaját.

A máriatövist, latin nevén Silybum marianum, szokták tejbogáncsnak is nevezni. Az elnevezés onnan fakad, hogy a növény leveleit, ha megtörik, tejszerű folyadék szivárog belőle. A máriatövist egy gyomnövény, melyet kb. 2000 éve használnak az emberek.

Olaját, kivonatát használják leggyakrabban, de magját és porított magját is fogyasztják, igyekezve megőrizni sejtregeneráló hatását. Elősegíti az emésztőrendszer egészséges működését, beindítja az enzimképződést, növeli az epetermelést, csökkenti a gyulladást, és megnyugtatja a nyálkahártyát a szervezetben. Méregtelenítő hatását számos területen használják, segíti a méreganyagok, toxinok távozását a szervezetből, melyek sokféle betegségért felelősek (rák, diabétesz, vesekő, magas koleszterinszint, stb.). Gátolja az UV-fény által kiváltott oxidatív stresszt, ezáltal a bőrrák és egyéb bőrbetegségek kialakulását.

Mégis leginkább természetes májvédő hatásáról és méregtelenítő tulajdonságáról ismert. A máriatövis olaj lecsökkenti, sőt akár vissza is fordítja a károsodást a májban, amit például a mindennapi szennyezés, a nehézfémek jelenléte és más veszélyforrás okozhat.  Segíti a májsejtek újjáépítését, természetes módon megfordíthatja az alkoholfogyasztás,  a légszennyezés, és más környezeti tényezők káros hatásait!

A májunk az egyik legfontosabb belső szervünk, mely egész vérképünket meghatározza, mondhatni egész szervezetünk vértisztítója. Segíti a hormontermelést, méregtelenít, az epét a vékonybélbe engedi, így a zsírok fel tudnak szívódni az élelmiszerekből.

Máriatövis olaj kúra

A máriatövis magjai és levelei fogyaszthatók, ezeket pedig többféle módon is megtehetjük: kivonat, tabletta, tea vagy akár olaj formájában. A magvak akár önmagukban, nyersen is elrághatók, fogyaszthatók, de így intenzív íze lehet elsőre.

Olajként többféle módon tudjuk használni, elfogyasztani, ezáltal szervezetünkbe juttatni, de kúraszerűen közvetlen is fogyaszthatjuk.

Idült vagy heveny májgyulladásra, májzsugorodás és gyógyszerek vagy vegyszerek okozta májkárosodás esetén, illetve zsírmáj kezelésére erősen ajánlott fogyasztása, de annak is, aki túlzottan sok alkoholt iszik.
A kúra során 50 ml ajánlott 80 kg testsúlyig, felette 100 ml, majd egy hét szünet után a kúrát érdemes megismételni.

Fogyasztása 80 kg-ig naponta 1,5 ml (1 mokkáskanálnyit), 80 kg felett napi 3 ml (1 teáskanálnyit) reggel éhgyomorra, szájban nyállal jól elkeverve, kúraszerűen.

Napközben fogyasszunk sok folyadékot, így a méreganyagok könnyebben távoznak!

A fent leírtak alkalmazása esetén káros mellékhatás nincs. Ellenjavallat nem ismert.

A máriatövismag olaj kúra alatt napi kétszeri székletürítés is előfordulhat, ez „jelzi”, hogy szervezete megkezdte a méregtelenítést.

Máriatövis olaj vagy kapszula?

A legtöbben inkább olaj formában veszik, mert a hidegen sajtolt máriatövismag olaj rendelkezik a legnagyobb hatóanyag tartalommal. Mi is az olajat ajánljuk. (Természetesen azoknak, akik nehezen viselik az ízét, vagy nem kedvelik az olajat, kapszulákat is gyártanak.)

Tedd a kosaradba az ajándékodat,

nehogy itt felejtsd!

Köszönjük,hogy olvasod a blogunkat!

Ezért megajándékozunk egy kis csomag hibiszkusz virág teával!